TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów

Stypendium Rektora

Szczegółowe zasady przyznawania stypendium Rektora dla doktorantów reguluje Regulamin świadczeń dla studentów i doktorantów oraz załącznik nr 1.3 do Regulaminu.


Informacje ogólne

Stypendium rektora może zostać przyznane doktorantowi, który:

  1. rozpoczął studia doktoranckie przed rokiem akademickim 2019/2020,
  2. nie pobierał stypendium na IV roku studiów doktoranckich, ani na żadnym z poprzednich lat studiów z przedłużeniem
  3. przed złożeniem wniosku o stypendium wystąpił o dodatkowe środki finansowe określone w Regulaminie Studiów Doktoranckich w § 7 ust. 4
  4. wypełnił wszystkie wymagania stawiane przez Regulamin Studiów Doktoranckich i uzyskał wpis na kolejny semestr

oraz znalazł się na odpowiednim miejscu listy konkursowej

 

Łączny okres przysługiwania stypendium wynosi 12 semestrów, bez względu na jego pobieranie przez doktoranta.

O stypendium rektora mogą ubiegać się także doktoranci cudzoziemcy.


Wnioski

Stypendium rektora jest przyznawane na wniosek doktoranta.

Wniosek wraz z wymaganą dokumentacją należy złożyć w formie papierowej w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów w bud.C-13, p.1.02b. Wniosek do pobrania tutaj.


Terminy

Terminy składania wniosków znajdują się w zakładce Terminy.


Okres

Stypendium przyznawane jest na rok akademicki – od października do czerwca.


Wysokość i liczba stypendiów rektora

Wysokość i liczbę stypendiów Rektora określa każdorazowo Rektor, w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu doktoranckiego, w Piśmie Okólnym, w terminie do 6 listopada.


Ocena wniosków i wymagana dokumentacja

Stypendium przyznawane jest w formie konkursu. Listy konkursowe tworzy się na podstawie sumy ważonej:

  1. oceny średniej z kursów zrealizowanych w poprzednim roku akademickim objętych ramowym programem studiów doktoranckich, wziętej ze współczynnikiem wagowym 1/100,
  2. oceny średniej z prowadzonych w poprzednim roku akademickim zajęć dydaktycznych, wziętej ze współczynnikiem wagowym 30/100,
  3. aktywności publikacyjnej z poprzedniego roku akademickiego, policzonej zgodnie z załącznikiem nr 1.3 i wziętej ze współczynnikiem wagowym 69/100.

Pod uwagę brany jest tylko dorobek naukowy uzyskany w poprzednim roku akademickim.

Można wykazać publikacje przyjęte do druku, a nie wydane w danym roku akademickim. Fakt przyjęcia publikacji do druku potwierdza podpisem kierownik studiów doktoranckich.

Punkty za daną publikację mogą być przyznane tylko raz, co oznacza, że uwzględnienie punktów za publikację przyjętą do druku uniemożliwia przyznanie punktów za tę samą publikację w kolejnym roku akademickim, po jej ukazaniu się w druku.

Uwzględniane są jedynie publikacje, zgłoszenia patentowe oraz uzyskane patenty, zarejestrowane w bazie Dorobku Naukowego Pracowników PWr (DONA) Biblioteki Głównej i OINT Politechniki Wrocławskiej. Wydruk z bazy DONA z wykazem publikacji należy dołączyć do wniosku o stypendium.

W przypadku nagród i wyróżnień uzyskanych w konkursach architektonicznych, urbanistycznych lub plastycznych do wniosku należy dołączyć dokumentację potwierdzającą uzyskanie nagrody lub wyróżnienia oraz dokumenty dotyczące zasięgu konkursu.

Liczba punktów za daną aktywność dzielona jest przez liczbę autorów.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję