TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Stypendium Ministra Nauki może otrzymać student wykazujący się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi.
Informacje ogólne – wymagania formalne
Stypendium ministra może zostać przyznane studentowi, który spełnił łącznie następujące warunki:
Ww. wymogów nie stosuje się do studenta, który w roku złożenia wniosku o przyznanie stypendium został przyjęty na studia drugiego stopnia.
O stypendium nie może ubiegać się osoba przyjęta na:
Stypendium przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Łączny okres przysługiwania stypendium wynosi 12 semestrów, bez względu na jego pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu stypendium przysługuje na studiach:
UWAGA! Dla studentów Wydziału Medycznego zgodnie z ustawą okres przysługiwania stypendium wynosi 14 semestrów.
W przypadku studiowania na więcej niż jednym kierunku studiów stypendium można otrzymać tylko na jednym kierunku.
Stypendium nie przysługuje studentowi, który
Wnioski
Wnioski o przyznanie stypendium ministra przekazuje do Ministerstwa Rektor Politechniki Wrocławskiej.
Rektor może nie przekazać wniosków, które nie spełniają wymagań formalnych.
Student, który chciałby ubiegać się o stypendium musi zgłosić swoją kandydaturę na adres dps@pwr.edu.pl
Zgłoszenie należy wysłać z indywidualnej skrzynki studenckiej.
Po uruchomieniu przez ministerstwo naboru wniosków na dany rok akademicki dla każdego studenta, który spełnia warunki formalne, zakładany jest indywidulany wniosek w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (ZSUN/OSF) https://osf.opi.org.pl/
Student otrzymuje login i hasło do konta pomocniczego oraz uprawnienia redaktora pomocniczego w celu uzupełnienia wniosku.
Terminy
Terminy:
znajdują się w zakładce Terminy
Okres
Stypendium przyznawane jest na rok akademicki, a wypłata świadczenia jest jednorazowa.
Wysokość i liczba stypendiów ministra
Minister może przyznać maksymalnie 840 stypendiów.
Maksymalna wysokość stypendium wynosi 17.000 zł.
Wysokość stypendium zostanie ustalona w decyzji w sprawie przyznania stypendium.
Osiągnięcia
We wniosku należy wykazać wyłącznie osiągnięcia uzyskane w okresie studiów od dnia:
– do dnia 30 września 2024 r.
We wniosku nie można wykazywać osiągnięć:
Wykaz znaczących osiągnięć, zasady ich dokumentowania, a także wymagane oświadczenia dostępne są na stronie:
https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-nauki-za-znaczace-osiagniecia-dla-studentow-na-rok-akademicki-20242025-konkurs-sst05
Ocena wniosków i przyznanie świadczenia
W pierwszej kolejności wszystkie wnioski o przyznanie stypendium zostają poddane ocenie formalnej. Na tym etapie Ministerstwo weryfikuje z systemem POL-on dane dotyczące przebiegu studiów. Sprawdzana jest kompletność dokumentów oraz prawidłowość sposobu udokumentowania osiągnięć.
W wyniku oceny formalnej część wniosków może być odesłana do wnioskodawcy w celu uzupełnienia braków formalnych lub złożenia stosownych wyjaśnień. Odbywa się to przez system OSF oraz ePUAP.
Ocenie merytorycznej podlegają wyłącznie wnioski spełniające wymagania formalne.
Do otrzymania stypendium konieczne jest posiadanie statusu studenta w dniu wydania decyzji przez Ministra. Z konstrukcji art. 359 oraz art. 93 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wynika bowiem, że stypendium nie może otrzymać osoba niebędąca już studentem.
Po rozpatrzeniu wniosków przez Ministra, do uczelni oraz studentów zostaną przesłane decyzje administracyjne w sprawie przyznania albo odmowy przyznania stypendium.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »